Farby používané pri natieraní striech

Pri natieraní plechových striech využívame najmä antikorózne syntetické farby. Najčastejšie používanou a medzi zákazníkmi veľmi obľúbenou farbou je RENOKOV, ktorý je vyrábaný slovenskou spoločnosťou.

  • RENOKOV

    Je syntetická antikorózna farba na kov pre nátery ocele, zoxidovanej pozinkovanej ocele a železa v exteriéri aj interiéri. Je rovnako vhodná pre obnovu starších a čiastočne skorodovaných náterov kovových predmetov, ako sú napríklad ploty, strechy alebo klampiarske konštrukcie. RENOKOV obsahuje špeciálne alkydové živice, antikorózne pigmenty, plnivá, aditíva a organické rozpúšťadlá. Farbu je odporúčané riediť riedidlom S 6006.

  • ALKYTON

    Farba s obsahom antikoróznych pigmentov, určená na náter nových, ale aj skorodovaných železných kovov v exteriéri. ALKYTON vytvára na povrchu predmetov trvalú pružnú vrstvu, ktorá odpudzuje vodu a poskytuje ochranu pred vplyvom počasia a UV žiarenia. Zachovanie vysokej pružnosti a dlhodobej antikoróznej ochrany je predpokladom pre aplikáciu na veľké plochy, ako sú napríklad strechy a opláštenia budov.ALKYTON je náterová hmota na báze alkydových živíc modifikovaných uretánmi, ktoré dodávajú výrobku dlhodobú farebnú stálosť a podstatne predlžujú jeho lesk. Okrem vynikajúcej pružnosti sa náter vyznačuje vysokou odolnosťou voči úderu a dobrou charakteristikou zasychania i pri nižších teplotách (od 5°C).

  • PEGARUST

    Jednozložkový rozpúšťadlový antikorózny náter na báze vysokomolekulárnych alkydových polymérov. Primárne je určený ako dlhodobá ochrana oceľových, pozinkovaných a hliníkových povrchov. Aplikácia farby a jej zasychanie je možné aj vo vlhkom prostredí a teplotách až do -5°C. PEGARUST má vysokú kryciu schopnosť už v jednej vrstve bez použitia základového náteru a dá sa taktiež použiť ako opravný náter na väčšinu starých náterov. Vysoká pružnosť a elastickosť ju predurčuje predovšetkým k náterom plechových striech, mostov, vonkajších plášťov, konštrukcií, atď. PEGARUST je odolný voči pôsobeniu vody, soľnej hmly a atmosférickému znečisteniu a je mimoriadny odolný voči úderu a oteru.

PREČÍTAJTE SI VIAC K TEJTO TÉME